מוזיקה לאירועים 

ציוד חובה לכל מסיבת קריוקי

בעבר כשהיינו עורכים מסיבות, הן היו מתחלקות בין כאלה שהתבססו על מערכות סטריאו שהשמיעו מוזיקה של אמנים מקצועיים לבין כלי הגברה שאפשרו לנו לנגן ולשיר בעצמנו. היום המסיבות שאנחנו עורכים, הן מסיבות קריוקי, והם משלבות במובן מסוים בין שני הסוגים הנ"ל.

מצד אחד, אנחנו נהנים ממוזיקה שמתנגנת בצורה מקצועית, כשהצלילים של השירים בוקעים מתוך המכשיר, ומצד שני, אנחנו לוקחים חלק פעיל ביצירת המוזיקה, לפחות בכל הקשור לשירה, במקום שהזמרים ישירו ואנחנו נרקוד לצלילי המוזיקה והשירה שלהם, אנחנו שרים בעצמנו ויש מי שרוקד.

מסיבות קריוקי הפכו זה מכבר למסיבות הפופולאריות ביותר, הן כמסיבות פרטיות שנערכות בבתים והן כמסיבות בית ספר וגן, מסיבות רחוב וכן במועדונים רבים נערכים מסיבות מסוג זה. השילוב בין מוזיקה שמחה להשתתפות של הקהל הופכת את המסיבות האלה לפופולאריות מאוד. בוודאי כשמדובר במסיבות בהן מתארחים בני נוער ומבוגרים שאוהבים לשיר ולעשות שמח. אם תרצו מסיבות אלו החליפו את השירה בציבור שהיתה נהוגה בעבר.

מה צריך בשביל מסיבת קריוקי

אפשר לחלק את מה שאנחנו צריכים בשביל מסיבת קריוקי לכמה רבדים.

הרובד הראשון זה הציוד המקצועי, כלומר בידורית. מדובר על מסך עליו אפשר לראות את המילים של השירים, בידורית ניידת עם רמקולים אשר ינגנו את המוזיקה והשירה, מיקרופון בעזרתו נוכל לשיר ולהשמיע את הקול שלו לכל עבר.  עלינו לוודא שכל אחד מהדברים עובד היטב, שהסאונד נשמע טוב, שאין צרימות וחריקות כשמפעילים את המיקרופון וכמובן שהמסך משדר את המילים של השיר בצורה ברורה. כמובן שבשביל שיהיה לו מה לשדר אנחנו צריכים שיהיו לנו דיסקים של קריוקי, הכוונה לדיסק DVD שמשמיע את המוזיקה ובו בעת מריץ את המילים על המסך.

הרובד השני, הוא דפים עם טקסטים של השירים לקהל האורחים שלנו. כך הם יכולים לקרוא את מילות השירים ולהשתתף בחוויה. מי שמרגיש שזה יותר מדי, לא חייב לחלק טקסטים ויכול להסתפק בלהציג את המילים על גבי מסך גדול שכולם יוכלו לקרוא ולשיר.

הרובד השלישי קשור לאירוח עצמו. מדובר במסיבה, ובמסיבה כמו במסיבה, צריך שיהיה אוכל טוב, אלכוהול (אם מדובר בחבר'ה מעל גיל 18), פיצוחים, סביר להניח שבמסיבות מסוימות תרצו גם שיהיו נרגילות, וכך תוכלו לדמיין את המסיבות שנערכו בשכונה לפני שלושים, ארבעים וחמישים שנה.

נקודה נוספת שקשורה למסיבת קריוקי, תזכרו שבמסיבה כזו יש לא מעט רעש, האורחים, המוזיקה כל הדברים מסביב, יכולים ליצור אפקט שהוא לא תמיד נעים לכל הסביבה. לכן חשוב, ראשית, שתעדכנו את כל השכנים שאתם עורכים מסיבה ותבקשו מראש את סליחתם, שנית, תהיו מנומסים ואל תגלשו עם המסיבה אל תוך השעות הקטנות של הלילה, חוקי העזר מאפשרים לערוך מסיבות עד שעה מסוימת, תנסו לעמוד בשעה זו בשביל שלא להפריע למנוחתם של השכנים.

Related posts

הגדילו את גודל הטקסט
הפעל ניגודיות?