מזון לאירועים 

מסעדות מומלצות, אבל למי?

מתי בפעם האחרונה יצא לכם רגע ממש לחשוב על הביטוי הזה או באופן כללי על הקונספט הזה של מסעדות מומלצות? מה זה בכלל מסעדות מומלצות, האם ייתכן כזה דבר? האם אפשר להמליץ על מסעדה? אני יודעת שזה נשמע יותר מדי פילוסופי בשביל נושא כה פעוט, אבל תחשבו על זה רגע, יש עסקים שלמים ואתרים ייעודים שכל מטרתם ותפקידם בעולם הוא להעביר ביקורת על מסעדות או להמליץ עליהן ופתאום זה מרגיש לי קצת תמוה, על אף שכולנו, כולל אני, מרגישים צורך עז לבקש המלצות על מסעדות ועל הצורך הזה כנראה גם מושתתים רוב העסקים בתחום.

 

כלומר, אם ננתח את העניין קצת יותר לעומק, נבין שמסעדות מומלצות של אחד הן קרוב לוודאי לא מסעדות מומלצות של אחר, ממגוון גדול מאוד של סיבות ותלות בשלל סיטואציות. מאידך, אנשים בונים על זה שיש אנשים שהם מכירים וסומכים על הטעם שלהם וזוכרים שפחות או יותר הם אוהבים את אותם דברים אז הם מקפידים לקחת המלצות רק מאותם אנשים. אבל תחשבו לרגע (כן שוב, הרבה חשיבה היום) כמה משתנים יכולים להפריע גם הפעם על ההמלצה.

 

נסו להיזכר כמה פעמים אכלתם במקום שאתם אוהבים ופתאום הרגשתם שכבר נמאס או כבר לא טעים כמו בהתחלה או שבזמן האחרון מישהו התחיל קצת לפשל במטבח עם כמה מנות ספציפיות. או שהתפריט כבר לא בדיוק מה שהיה והתחלפו מנו. או שבדיוק באותו יום הייתם חולים ולא הרגשתם חצי מהטעם של האוכל או הייתם עצבניים וכלום לא היה טעים והמלצרים עצבנו או שלהפך, הייתם במאנצ' מטורף והרעב הכריע אתכם וגם אם הייתם אוכלים חול זה היה הדבר הכי טעים שאכלתם בימי חייכם. וזה עוד לפני שהתחלנו לדבר על סטנדרטים שונים שיש לכל אחד, על סגנונות שונים אהובים, תבלינים מסוימים שחלק מכורים אליהם וחלק לא יכול להריח בסביבתו. יש מי שיאכל פיצה פריכה וזו תהיה פסגת שאיפותיו ויש מי שהשרימפס שזה עתה נמשה מן הים על מצע אספרגוס עדין בחמאה טיבטית עם קירמולי קשיו ירגיש לו "לא בדיוק שם", אז אתם יכולים להבין את המורכבות.

 

אבל בסופו של דבר ואחרי כל זה, יש גם את הדברים הבסיסיים שכן ניתן להמליץ עליהם בכלליות, כגון חומרי גלם טריים ואיכותיים ושירות אדיב ונעים וכמובן גם המחיר ביחס לתמורה. כשנכנסים למסעדה שבהחלט אפשר להרגיש שהוקדשה מחשבה והשקעה במנה והיא אסתטית, חמה במידה הנכונה, עשויה חומרי גלם טריים ומדויקים, היא בהחלט יכולה להיכנס לקטגוריית המסעדות המומלצות וככל הנראה, על הבסיס הזה אנשים בונים בדרך כלל. שימו לב שגם כשאתם ממליצים למישהו על מסעדה, או שולחים אותו לאתר מסוים שאתם סומכים עליו, צריך להבין מה הכיוון של מחפש ההמלצה – כמה הוא רעב, מה הסגנון שהוא מחפש, אם רחוק או קרוב לבית זה שיקול וכן מה התקציב כמובן ומה הסטנדרטים שלהם הוא רגיל (אלא אם כן הוא מחליט להתפנק ולהגביה את הסטנדרט). כך גם אתם תהיו ממליצים טובים יותר. בתאבון!

Related posts

הגדילו את גודל הטקסט
הפעל ניגודיות?