כל מיני 

טופ גיר ישראלי: בדקנו איזה שירות משלוחים ברמת גן הכי יעיל

ענף משלוחי המזון עובר מהפכה, אותה מובילות אותה חברות כמו אובר ואמזון. אז רגע לפני שאנחנו מקבלים את הפיצה שלנו ישירות לחלון מרחפן רצינו לסקור, כמו בתוכנית המיתולוגית הבריטית "טופ גיר", איזה שירות משלוחים ברמת גן הכי יעיל. השוונו בין שירות משלוחים ברמת גן על אופניים לבין שירות משלוחים ברמת גן על אופנוע וכן בין שירות משלוחי מזון ברמת גן עם רכב.

 

שלחנו 3 שליחים על שלושה כלי רכב ואלו התוצאות שקיבלנו:

 

מהירות – שלושת השליחים שלנו יצאנו באותה השעה לאותה הכתובת. הראשון להגיע היה השליח על האופנוע, השני להגיע היה השליח על האופניים ולהתפתעתנו הרבה דווקא השליח שהשתמש ברכב הגיע הכי מאוחר אל הלקוח. כאשר ניתחנו את התוצאות הבנו שמאחר ורמת גן היא עיר הומה ושוקקת יש לא מעט פקקים ותחבורה דו – גלגלית יכולה לעקוף פקקים אלו ולספק שירות מהיר יותר.

 

טמפרטורת האוכל – כמצופה, היה מתאם ישיר בין מהירות הגעת השליח לבין טמפרטורת האוכל. השליח שהגיע על אופנוע סיפק את הארוחה החמה ביותר על פי הלקוח, לאחריו השליח שרכב על אופניים ולבסוף, השליח שהשתמש ברכב.

 

עלות – כאשר בדקנו את העלות עבור המסעדה, ממש לא הופתענו. העלות הגבוהה ביותר הייתה עבור השליח עם הרכב, אחר כך עבור השליח על האופנוע והעלות הנמוכה ביותר עבור המסעדה הייתה עבור השליח שרכב על האופניים. זה צפוי מאחר ועלות האופניים היא נמוכה מעלות רכישת אופנועים או רכבים, וזה צפוי כי אופניים לא צריכות דלק או תחזוקה יקרה. מה שהפתיע אותנו זה ההבדל הגדול בין ההוצאות על כלי התחבורה השונים. ההוצאות עבור אחזקת רכב שליחויות הייתה יקרה פי 70 מההוצאות עבור אחזקת אופניי שליחויות.

 

השפעה על הסביבה – בדקנו את שלושת סוגי המשלוחים ברמת גן גם מבחינת איכות הסביבה. גם כאן לא היו לנו יותר מדי הפתעות מיוחדות. רכב השליחויות גרם להכי הרבה נזק לסביבה (בזבוז אדיר של דלק בגלל הפקקים הרבים ברמת גן). אחרי רכב השליחויות, האופנוע, שגורם אף הוא נזק לסביבה שכן גם הוא פועל על דלק, אך צורך פחות דלק מרכבים. וכלי התחבורה הכי אקולוגי הוא כמובן – האופניים.

 

בטיחות – בשלב הבא נדרשנו לשאלת הבטיחות. בדקנו באיזה כלי תחבורה הכי בטיחותי להגיע אל בית הלקוח. השליח שהגיע עם רכב דיווח על תחושת הביטחון הגבוהה ביותר, אך הוא סייג את זה ואמר שזה בגלל הפקקים. האופנוען ורוכב האופניים דיווחו על תחושת ביטחון בינונית עד נמוכה. כשניתחנו את התוצאות הבנו שהן קשורות להעדר שבילי אופניים מסודרים ולתרבות הנהיגה בארץ.

 

אם כן, ניתן לסכם ולומר שהכי משתלם ואקולוגי לספק שירותי משלוחי מזון באמצעות אופניים, אך זה לא בהכרח הכי בטיחותי ומהיר. שימוש ברכב לצורך משלוחי מזון יהיה כרוך בהוצאות הגדולות ביותר ובנזק הסביבתי הגדול ביותר אך הוא בטיחותי יותר. ושימוש באופנועים למשלוחי מזון אמנם יבטיח מהירות הגעה אל בית הלקוח, אך האופציה הזו אינה הכי בטיחותית או הכי אקולוגית.

Related posts

הגדילו את גודל הטקסט
הפעל ניגודיות?