האם כבר יש בחייכם את דלי הפלא?

בואו נדבר רגע על הדבר הנורא הזה שנקראה ניקיון. וסליחה עם כל מי שאוהב/ת, שלא לומר מכור/ה, לפעולה הזו, כי אני מכירה כמה כאלה, בחיי שיש. זה מרגיע אותם או משמח או משהו מופרך בסגנון הזה. בכל אופן, בכל פעם שאני צריכה לנקות את הבית, אבל ממש כל פעם מחדש, אני צריכה להתאפק מאוד שלא לנקות בשיטה הכי יסודית שאני מכירה – בנזין וגפרורים.ואז יציאה דרמטית בהליכה נונשלנטית עם חיוך מרומז ומזוודה קטנה כשהכל בוער ומתפוצץ מאחוריי. חלום.

 

טוב חזרה לענייננו. כשאני נזכרת שלא זכיתי בלוטו ואני לא יכולה לשרוף את הבית בכל פעם שצריך לנקות אותו, אני עוברת להלין ולפנטז על כך שאיך לא המציאו עדיין איזה רובוט או לפחות איזה דלי פלא שיוכלו לסייע במעט על הפעולה המייגעת הזו. על רובוט כמובן אין צורך להרחיב, זה ברור שהוא יעשה את כל העבודה בעודי צופה בסדרה במיטה ומנשנשת מטעמים, אבל כאמור עוד לא זכיתי בלוטו אז מה שנשאר זה דלי פלא. אחד כזה שיאגד בתוכו את כל הפעולות הכי מתישות ומגעילות או משהו כזה.

 

אז נחשו מה מסתבר? יש כזה דבר בעולם! דלי הפלא! ראוי לתת לזה רגע של פאוזה דרמטית. זהו. עכשיו תשמעו מה הדלי הזה עושה בעצם – כמעט כל מה שהופך את פעולת הניקיון למייגעת, מעצבנת וקצת מגעילה, נפתר בעזרת דלי הפלא די בקלות. בין הדברים שמקשים עליי, למשל (שזה הכל למעשה), זה המוט המחוספס ומייצר היבלות של המגב שאף פעם, אבל אף פעם לא בגובה הנכון ושובר את הגב, והסמרטוט עצמו שתמיד בורח מהמגב וצריך להתכופף להחזיר אותו ולפעמים המגב אף מגדיל לעשות ומשתחרר מהמוט או נשבר, כיף גדול! עם דלי הפלא, מדובר במוט טלסקופי בעל ידית אגרונומית וציר מגב גמיש שמצליח להגיע לכל הפינות. תודו שזה נשמע כמו תענוג אמתי.

 

בנוסף לאלמנטים הנהדרים שכבר צוינו לעיל, שמרתי את הטוב לסוף – נכון שאחד הרגעים היותר מאתגרים זה לסחוט את הסמרטוט הספוג והמטונף לתוך הניקוז או האמבטיה? זה יותר קשה מכל אירובי שעשיתי במהלך חיי, בחיי. כל השרירים פועלים, כולל זה של שק הדמעות והתלונות. והכל משפריץ ומלכלך גם את האמבטיה, בקיצור, חוויה בלתי נשכחת. בדלי הפלא, עם זאת, יש מסחטה (!!!) מנירוסטה משובחת שעושה את זה בשבילנו! הסמרטוט נסחט בקלות, ובמקום לגרוף את המים מהרצפה פשוט מייבשים אותה בסמרטוט סחוט ואז את כל העסק מסיעים על גלגלים נוחים חזרה למקום והופ! נגמר העינוי.

 

בשורה התחתונה, דלי הפלא הוא פחות או יותר גלגל ההצלה שלי בכל הקשור לניקיון הבית או לפחות לקטע הקשה שלו, השטיפה. מעבר לזה שהוא חוסך זמן, כוחות, אנרגיה ונזקים בריאותיים, הוא חוסך ממני עגמת נפש וערימות של תלונות וקללות שהסביבה שלי צריכה לספוג. אני שווה את ההשקעה הזאת ואני בטוחה שגם אתם.