כל מיני 

דירות יוקרה בתל אביב או דירות יקרות בתל אביב?

דירות יוקרה בתל אביב (בעצם בכל מקום), הן דבר יחסי. כלומר עבורי, בחורה יחסית צעירה ששוכרת בתל אביב, כמעט כל דירה היא דירת יוקרה. או שאני מבלבלת יוקרה עם ממש ממש יקרה? ייתכן מאוד. זה עלול קצת לבלבל. במיוחד בתל אביב ובמיוחד בלב ליבה של העיר ללא ההפסקה.

 

אם אינכם אנשי עסקים אמידים או סתם  אנשים שיש להם מספיק כסף מסיבה זו או אחרת ופוגשים בביטוי: "דירות יוקרה בתל אביב" זה כנראה כי בטעות נחשפתם למודעות פרסומות בעיתון, במרחבי המרשתת או בשלטי חוצות. ייתכן שגם בלילה, מאחוריי העפעפיים, באיזשהו חלום מאד מוזר שלכם. בגדול, הטקסט הזה מטרתו בעיקר להבין מהן דירות יוקרה בתל אביב (או בכלל), איך מגדירים או מבדילים בינה לבין סתם דירה יקרה מאוד וכן הלאה.

 

אז מה הם בעצם הקריטריונים שצריך לסמן עליהם וי כדי להגדיר דירה כדירת יוקרה? היכן יש דירות יוקרה בתל אביב? אנסה לכסות פחות או יותר את התשובות לשאלות אלה על מנת שתוכלו כמובן לזהות דירות יוקרה בתל אביב כשאתם נתקלים בכאלה, שכן אני משוכנעת שאתם נתקלים מדי יום. לא…?

להתחיל עם מיקום גאוגרפי יכול להיות רעיון לא רע. בערים רבות, אולי בכולן בעצם, ניתן למצוא דירות יקרות. אבל לא כך המצב עם דירות יוקרה. להן לרוב מוקדשים אזורים מאוד ספציפיים ברחבי הארץ. תל אביב היא ידועה כאחת מהן, ומשלבת בהצלחה רבה גם דירות יקרות מאוד וגם דירות יוקרה.

 

אז מה מבחין בעצם בין דירה יקרה לדירת יוקרה? דירה יקרה יכולה להיות דירה שפשוט יש בה 10 חדרים נגיד. או דירת חדר וחצי בתל אביב. אבל דירת יוקרה לעומת זאת, כבר תכלול מתקנים משוכללים שמטרתם להתפנק אך גם קצת להצהיר על הסטטוס קוו.

 

למשל, מאפיינים ידועים של דירות יוקרה יהיו בדרך כלל איזו  סאונה בצמוד למגרש הטניס, בריכה מחוממת בחצר, ג'קוזי על הגג ונשמע הגיוני שיהיה גם אולם קולנוע ביתי. במקביל,  דירות יוקרה יכולות להתפס כך פשוט כי מעוצבות על ידי מעצבים יוקרתיים, והקיר מתאים לשטיח שנותן קונטרסט לספה ולציור השמן מהמאה ה16.

 

אלמנט נוסף שבא לידי חשבון עבור אותם אנשים ממוזלים שתרים אחר דירות יוקרה המתאימות להם בגרך כלל, הוא הרכב האוכלוסייה, "טיבה" וסביבת המגורים. עד כמה השירותים סביבם קרובים, נגישים וזמינים להם אך בו בזמן גם איכותיים, ממותגים, יוקרתיים ונחשבים? עד כמה השכנים "באותו ראש" או אולי יותר נכון באותה משכורת…? כמובן שאני לא רוצה להכליל וזה לא תמיד המקרה, אבל נו, לרוב אנשים נהנים משכמותם וחשוב להם ליהנות מהסטטוס של עצמם כמו שאנשים סביבם נהנים מעצמם – לא יותר ולא פחות. יותר נעים לחיות ככה, פחות סתירות פנימיות. בך הכל לגיטימי ומובן. קבוצות דומות נמשכות זו לזו ודירות יוקרה נאספות לשכונות יוקרה ולנו נותר לקוות שהמגיפה החביבה הזו תציף את כל הארץ ותיוותר אוטופיה חביבה של עולם יוקרה. אם כבר לחלום אז למה לא בגדול.

Related posts

הגדילו את גודל הטקסט
הפעל ניגודיות?